verze pro tisk

Kde se koupat? 7 nejhezčích pláží v Bulharsku

19. únor 2014

Zalíbilo se vám Bulharsko, ale nevíte, které letovisko si vybrat? Nebo jste si turistické středisko již zvolili a teď hledáte tipy, na kterých plážích se vykoupat? Rádi byste viděli ty nejhezčí a nejkvalitnější pláže s pískem, táhnoucí se kilometry daleko? Nebo preferujete místa skrytá před zraky ostatních turistů, kde budete mít soukromí? Podívejte se na našich 7 tipů, které pláže v Bulharsku jsou ty nej.

Kde se koupat? 7 nejhezčích pláží v BulharskuKde se koupat? 7 nejhezčích pláží v Bulharsku
  1. U letoviska Albena
  2. Cocoa Beach
  3. Zlaté písky
  4. Duni Beach
  5. Mouth Beach
  6. Golden Fish Beach
  7. Smokinite Beach

1. U letoviska Albena

Nejkrásnější pláže Bulharska se údajně nacházejí u letoviska Albena, luxusního turistického resortu. Něco na tom určitě bude, neboť místní pláže jsou oceněny Modrou vlajkou.

Místo je oblíbené milovníky veškerých vodních sportů. Pláž u letoviska Albena je široká neuvěřitelných 500 metrů, pokrytá jemným pískem. Moře se tu svažuje pozvolna. Na pláži najdete veškeré vybavení.

2. Cocoa Beach

Další oblíbenou pláží je Cocoa Beach, kterou najdete u letoviska Slunečné pobřeží. Tato pláž je dlouhá přes 8 km a široká okolo 50 metrů. V některých místech můžete spatřit dokonce písečné duny. I proto je Cocoa Beach velmi navštěvovaná. Najdete tu veškeré vybavení, jako jsou restaurace, bary, půjčovny sportovních potřeb. Každé léto se tu konají velké DJ párty pod širým nebem.

3. Zlaté písky

Letovisko Zlaté písky své jméno získalo právě podle svých překrásných pláží. Protože se ale jedná o velice oblíbené a velké letovisko, v sezóně tu může být opravdu hlava na hlavě. Pláže u Zlatých písků patří k nejhezčím u Černého moře vůbec. Veškeré turistické vybavení je samozřejmostí, stejně tak jako plavčíci dohlížející na bezpečnost.

4. Duni Beach

Velmi krásná, a přitom opomíjená, je písečná pláž u letoviska Duni. Díky své kvalitě byla oceněna Modrou vlajkou.  Dlouhá je necelých 5 km a široká okolo 100 metrů. Protože se pláž nachází v zátoce obklopené lesem a kopci, prakticky sem nefouká. Surfing tedy budete muset oželet. Duni Beach je vhodná i pro děti, vstup do vody je pozvolný.

5. Mouth Beach

Mouth Beach se nachází u letoviska Sinemorec. To stojí stranou veškerého turistického ruchu. Proto je tu klid, pohoda a návštěvníci tu mají soukromí. Mouth Beach je překrásná, obklopená divokými skalisky a zelení. Písek je bílý a moře velice čisté. Ovšem v některých místech se dno svažuje velice rychle, proto pláže v Sinemorci nejsou vhodné pro malé děti.

6. Golden Fish Beach

Tato pláž se nachází v kempu Zlatna Ribka. Kemp najdete asi 3 km od Sozopoli. Využívaný je zejména nenáročnými turisty, studenty nebo místními. Oblíbená je také surfaři, kteří tu mají vynikající podmínky. Golden Fish Beach je dlouhá, pokrytá zlatým pískem. Mnoho vybavení na pláži ale nenajdete, jen několik málo levnějších fastfoodů. Sprchy a toalety můžete za poplatek využít v kempu.

7. Smokinite Beach

Nedaleko Sozopoli leží další kemp – Smokinite. Jeho pláž je také oblíbená zejména nenáročnými turisty, kteří nepotřebují zapůjčená lehátka a slunečníky, ale klidně se natáhnou na svojí karimatku. Moře je tu čisté, nicméně v některých místech s poměrně silnými spodními proudy. Pláž je vhodná také pro vyznavače nudismu. Další nudapláž najdete také v Primorsku.

 

 

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář

Autor Veronika Haláková

Autor: Veronika Haláková

Autorka žije v Plzni, kde vystudovala Kulturní a sociální antropologii. Ve volném čase se kromě cestování věnuje jízdě na koni, hudbě a svým psům. Google+


[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak cestovat po Bulharsku?

Cestovat po Bulharsku můžete několika způsoby, představíme vám všechny možnosti. Jistě sami zvolíte ten nejlepší pro vás.

Teplota moře v Bulharsku

Teplota moře v Bulharsku

Teplota může do značné míry ovlivnit, stejně jako teplota vzduchu, výběr termínu vaší dovolené. Pokud se chystáte na zájezd do Bulharska a chcete si užívat především slunění na plážích a koupání v moři, pak je určitě dobré vědět, kdy je nejlepší čas do této východoevropské země vyrazit.


5 tipů na nejlepší aquaparky v Bulharsku

5 tipů na nejlepší aquaparky v Bulharsku

Bulharská letoviska nabízejí nepřeberné množství zábavy, kterou využijete během své letní dovolené. Jednou z možností, jak zde trávit svůj volný čas během pěkných slunečních dnů, je pobyt v některém z aqvaparků. Těch se v Bulharsku nachází hned několik. Mnohé z nich jsou na srovnatelné úrovni s mode…

Dovolená v bulharsku: Děti zdarma

Plánujete, že na rodinnou dovolenou vyrazíte do Bulharska? To je skvělý nápad, většina hotelů totiž je na malé návštěvníky vybavená a jsou vítání. A někde se dokonce můžete setkat s tím, že za pobyt dětí nezaplatíte ani korunu. Chce to jen pečlivě vybírat hotely. Máme pro vás pár tipů, kde budou vaš…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!