verze pro tisk

Zlaté Písky

31. červenec 2013

Letovisko Zlaté Písky ležící téměř na severu Černomořského pobřeží (17 km od Varny) patří k těm nejznámějším v Bulharsku. Svůj název získalo samozřejmě díky zlatavé barvě místních pláží. Letovisko je obklopeno národním parkem s krásnou přírodou, což je další fakt, který sem turisty tolik láká. Navíc jsou Zlaté Písky proslulé svým nočním životem, který je považován za nejbouřlivější a nejkvalitnější na pobřeží.

Zlaté Písky. Zdroj:WikipediaZlaté Písky. Zdroj:Wikipedia

Pro koho jsou Zlaté Písky vhodné?

Zlaté Písky jsou skvělou dovolenkovou destinací pro lidi, kteří milují zábavu a noční život. Tady to prostě žije 24 hodin denně, a to všude. Proto, pokud preferujete klidnou dovolenou, využijte raději nabídky jiného letoviska. Stejně tak rodiny s malými dětmi nebo senioři tady budou spíše zklamaní.

Hotely

Zlaté Písky disponují bohatou škálou ubytovacích zařízení. Hotely se táhnou podél celého pobřeží v délce 4 km. Ubytování je velice kvalitní a na vysoké úrovni. Obvykle stojí na pláži, takže ani k moři to nebudete mít daleko. Vybírejte například z těchto nejoblíbenějších:

  • Silver
  • Vezhen
  • PERUNIKA
  • Hotel GOLDEN YAVOR
  • Hotel Royal

Pláže

Pláže ve Zlatých Píscích jsou skutečně překrásné. Táhnou se kilometry daleko podél pobřeží, jsou i 100 m široké a lemované zelení. Vždy je tedy kam se skrýt před sluncem.Název letovisku dal jejich dokonale zlatý a měkoučký písek.

Moře je tady velice teplé a mělké. Oproti jihobulharským letoviskům tady nebývá ani v sezóně hlava na hlavě. Jinak jsou pláže skvěle vybavené, jako v jakémkoli jiném středisku. Můžete vyzkoušet různé vodní sporty - windsurfing, kitesurfing, potápění, beachvolejbal a další. Nejslunečněji je tady od května do října.

Okolí Zlatých Písků

Pokud budete chtít vyrazit mimo letovisko, můžete využít místní dopravu a navštívit třeba Varnu nebo malé letovisko Konstantin a Helena. Na procházku určitě zajděte do již zmiňované přírodní rezervace. Vede jí několik značených cest.

Dále je jihozápadně asi hodinu a půl chůze Klášter Aladža. Jedná se o lesní rezervaci, kterou tvoří obytná skála, muzeum a katakomby.

Aktuální last minute nabídka

Hotel Detelina

Termín: 19.6.2015 : - 28.6.2015 : (9 dní)Strava: All InclusiveMísto: Zlaté Písky

Cena: 8.290 Kč

Detelina

Termín: 23.8.2015 : - 6.9.2015 : (14 dní)Strava: SnídaněMísto: Zlaté Písky

Cena: 16.531 Kč

Hotel Silver

Termín: 8.6.2015 : - 18.6.2015 : (10 dní)Strava: PolopenzeMísto: Zlaté Písky

Cena: 2.992 Kč

Sentido Golden Star & Family

Termín: 28.7.2015 : - 7.8.2015 : (10 dní)Strava: PolopenzeMísto: Zlaté Písky

Cena: 20.375 Kč

Royal Hotel

Termín: 7.8.2015 : - 11.8.2015 : (4 dní)Strava: All InclusiveMísto: Zlaté Písky

Cena: 12.005 Kč

Hotel Admirál

Termín: 9.9.2015 : - 19.9.2015 : (10 dní)Strava: PolopenzeMísto: Zlaté Písky

Cena: 20.697 Kč

Hotel Silver

Termín: 17.9.2015 : - 24.9.2015 : (7 dní)Strava: PolopenzeMísto: Zlaté Písky

Cena: 1.870 Kč


 

 

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář

Autor Veronika Haláková

Autor: Veronika Haláková

Autorka žije v Plzni, kde vystudovala Kulturní a sociální antropologii. Ve volném čase se kromě cestování věnuje jízdě na koni, hudbě a svým psům. Google+


[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Dovolená Bulharsko: Jaké hotely nabízí Zlaté písky?

Další z velkých a oblíbených letovisek jsou Zlaté písky. I sem přijíždějí zejména mladí lidé, kterým není cizí aktivní zábava do časných ranních hodin. Ale i zde se dají najít klidnější kouty. Kde se ve Zlatých píscích můžete ubytovat?

Jaká letoviska jsou vhodná pro noční život?

Jaká letoviska jsou vhodná pro noční život?

Bulharsko je vhodné nejen pro dovolenou rodin s dětmi, ale užijí si zde také mladí lidé, kteří milují zábavu a noční život. V tom případě ale musejí zvolit některé z letovisek, kde je skutečně dostatek příležitostí se zabavit ve dne i v noci.


Ostatní letoviska Bulharska

Ostatní letoviska Bulharska

Výše jsme podrobně popsali charakter nejnavštěvovanějších letovisek Bulharska. Samozřejmě, najdete tu ale i ta menší, která nabízejí velice klidnou dovolenou strávenou na pláži.

5 tipů na nejlepší aquaparky v Bulharsku

5 tipů na nejlepší aquaparky v Bulharsku

Bulharská letoviska nabízejí nepřeberné množství zábavy, kterou využijete během své letní dovolené. Jednou z možností, jak zde trávit svůj volný čas během pěkných slunečních dnů, je pobyt v některém z aqvaparků. Těch se v Bulharsku nachází hned několik. Mnohé z nich jsou na srovnatelné úrovni s mode…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Virginia

pátek, 24. březen 2017
06:10

Good day! I simply wish to offer you a huge thumbs up for your great information you have got here on this post.
I am coming back to your website for more soon.


posted by: Virginia [Odpovědět]